Procesor cyfrowy DG-58


 • Cyfrowy procesor sygnału - Voicing Equalizer
 • Ultraszybkie 40-bitowe układy DSP typu floating point
 • Osobne filtry cyfrowe dla sekcji Voicing i Equalizer
 • Duży kolorowy wyświetlacz LCD, umożliwiający rysowanie na nim krzywej za pomocą rysika
 • 30 presetów pamięci
 • Analizator spektrum w czasie rzeczywistym
 • Analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia w standardzie

Praca nad jak najlepszą adaptacją otoczenia akustycznego, w którym słuchamy muzyki nigdy się nie kończy. Ostatnim krokiem do doskonałości jest cyfrowy korektor akustyki czwartej generacji DG-58. Widoczny z przodu urządzenia dotykowy panel LCD o wysokiej rozdzielczości pozwala na użycie rysika i wyrysowanie krzywej docelowej bezpośrednio na nim. Intuicyjna obsługa oraz bogate w informacje komunikaty przekładają się na łatwość, z jaką wraz z DG-58 można ustalić korektę akustyki, pozwalając tym samym zabrzmieć muzyce tak, jak została zarejestrowana, bez wpływu pomieszczenia odsłuchowego na wynik końcowy. W standardzie otrzymujemy komplet wejść i wyjść cyfrowych i analogowych, a port USB pozwala zapisać dane na pendrajwie – zarówno ustawienia, jak i zrzuty z ekranu wyświetlacza oraz wyświetlane na nim informacje.

W 1997 roku Accuphase wprowadził na rynek produkt, który zrewolucjonizował myślenie o korektorach graficznych: Digital Voicing Equalizer DG-28. Fantastyczna funkcjonalność tego urządzenia i znakomity wpływ na dźwięk zyskały mu wielu zwolenników i wywołały dyskusję w pismach branżowych zarówno w samej Japonii, jak i na całym świecie. Po nim Accuphase zaprezentował kolejno modele DG-38 oraz DG-48. W obydwu zaaplikowano wiele poprawek i udoskonaleń w automatycznym pomiarze i procesie kompensacji. Dzięki nim wielu audiofilów zdało sobie sprawę z ważności prawidłowej kompensacji akustyki pomieszczenia w którym sucha się muzyki.
DG-58 Digital Voicing Equalizer kolejny raz podnosi poprzeczkę. To już 4. generacja tej serii produktów, w której znajdziemy najlepszą dostępną technologię związaną z obróbką sygnałów audio, opracowaną przez Accuphase. Pracują w nim najnowsze procesory DSP (Digital Signal Processor), dzięki którym wreszcie można w pełny sposób wykorzystać zalety sygnału wysokiej rozdzielczości z płyt SACD, z których sygnał poddawany jest obróbce w domenie cyfrowej.
Poprawiła się także wygoda obsługi, przede wszystkim dzięki dwóm trybom “Simple Voicing” - automatycznego pomiaru i kompensacji, a także trybowi “Custom Voicing”, w którym to użytkownik ma możliwość wykreowania własnego otoczenia akustycznego. Do DG-58 można podłączyć szeroką gamę urządzeń. Pozwala na to szeroki wybór cyfrowych wejść i wyjść, w tym HS-LINK, wraz z możliwością podłączenia sygnału analogowego. W urządzeniu wykorzystano najnowsze, najlepsze przetworniki cyfrowo-analogowe i analogowo-cyfrowe, dzięki czemu pełnię swoich możliwości DG-58 ukaże także ze źródłami analogowymi.
Większość operacji kontrolowana jest przy użyciu dużego, kolorowego wyświetlacza LCD. Praca z rysikiem jest dzięki temu prawdziwą przyjemnością, a użytkownik może wykreować dowolną krzywą przenoszenia po prostu rysując ją na ekranie. Przycisk “EQ+ANA” umożliwia analizę sygnału, np. z płyty CD lub mikrofonu, w czasie rzeczywistym na ekranie wyświetlacza.

Wraz z DG-58 inteligentna korekta akustyki przeniesiona została na kolejny poziom. Praca z urządzeniem jest przy tym łatwiejsza, prostsza i wygodniejsza – dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi graficznemu. Panel przedni w kolorze szampańskim wykonany z solidnego płata aluminium oraz panele boczne z prawdziwego drewna dają poczucie obcowania z wysokiej klasy, eleganckim produktem audio. Z DG-58 nic już nie będzie takie samo.

Cechy szczególne:

 • Korektor akustyki z 40-bitowymi układami DSP oraz wysokiej klasy CPU/FPGA
 • Dwa tryby equalizacji Sound Field Compensation (VOICING) oraz Sound Field Creation (EQUALIZER)
 • Duży wyświetlacz LCD o przekątnej 7” w formacie panoramicznym, o wysokiej rozdzielczości o krótkim czasie odświeżania, z fantastyczną gamą kolorów
 • Szklana płyta zakrywająca ekran i rysik służący do rysowania po nim
 • Możliwość wykreślania krzywej kompensacji bezpośrednio na ekranie wyświetlacza
 • Do obsługi służą również kursory
 • Funkcje kontrolowane przez przeciąganie i naciskanie elementów na wyświetlaczu
 • Służący do pomiaru akustyki mikrofon AM-48 w komplecie
 • Port USB umożliwia zapisanie danych, a także zrzutów z ekranu na zewnętrznym nośniku pamięci, np. pendrajwie
 • 30 presetów pamięci, w których można zapisać kompletne ustawienia, w tym docelową krzywą, krzywą equalizera itp.; poszczególne ustawienia mogą nosić własne nazwy
 • Komplet analogowych wejść i wyjść (zbalansowane i RCA) oraz cyfrowych (HS-LINK/koaksjalne/optyczne).
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy 32-bit Hyperstream ES9018 ESS Technology Inc.
 • Eleganckie, drewniane elementy z boków

© Copyright 2011-2021 Nautilus. All rights reserved.
Nautilus
Kraków 30-646, ul.Malborska 24
tel. 12 655 75 43
e-mail: dystrybucja@nautilus.net.pl