C-37


PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY MM/MC

Znana ze wzmacniaczy oraz źródeł cyfrowych firma Accuphase wprowadziła do produkcji nowy przedwzmacniacz gramofonowy C-37. Jest on następcą świetnie przyjętego modelu C-27.

C-37 jest topowym produktem Accuphase przeznaczonym do odtwarzania wzmocnienia sygnału z wkładek gramofonowych. Osobne sekcje dla lewego i prawego kanału wkładek MC, najnowsze, ultraszybkie układy gwarantujące niskie szumy, a także wybitną precyzję krzywej RIAA. Dogodnie zmieniane obciążenie dla wkładek MM – trzy ustawienia - i MC – sześć ustawień – pozwala dobrać najlepsze możliwe parametry dla danej marki i modelu. Filtr subsoniczny, wysoka czułość i wzmocnienie do 70 dB dla MC i 40 dB dla MM – to kolejne mocne punkty tej konstrukcji. Do dyspozycji mamy również trzy pary wejść, dla trzech różnych ramion/wkładek, z zapamiętywanymi dla każdego z nich parametrami.

Odrodzenie się zainteresowania płytami winylowymi jest faktem. Płyta gramofonowa jest medium, w którym precyzyjny dobór poszczególnych elementów, takich jak ramienia, wkładki i przedwzmacniacza gramofonowego, wraz z wiedzą na temat ich ustawiania i dostrajania, zmieniają się w niebywałą satysfakcję ze słuchanej muzyki. Od samego początku swojego istnienia Accuphase zakumulowało ogromne doświadczenie w zakresie płyt winylowych. Zostało ono wykorzystane w pełni w roku 2008, kiedy na rynek trafił pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy C-27, produkt który zaskoczył świat audio niebywale niskimi szumami i wybitnym dźwiękiem. jego następca, C-37, podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

Zaprojektowany tak, aby dopełniać model C-3800, przygotowany na 40-lecie firmy, oraz model C-2820, C-37 jest bezkompromisowym, wolnostojącym przedwzmacniaczem gramofonowym, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania układowe oraz podzespoły i materiały, tworzące optymalny system.

Ze względu na ekstremalnie niski poziom napięcia wkładek gramofonowych, przedwzmacniacz musi je wzmocnić do poziomu akceptowalnego przez klasyczne przedwzmacniacze i wzmacniacze zintegrowane. Aby się to udało, przedwzmacniacz musi wzmocnić sygnał przy zachowaniu minimalnych szumów i zniekształceń w całym wzmacnianym paśmie.

W C-37 cel ten osiągnięto przez zastosowanie osobnych układów dla lewego i prawego kanału w sekcji wejściowej MC i w sekcji korekcyjnej RIAA. Topologia układu została zoptymalizowana tak, aby optymalnie dopasować charakterystyki wkładek MM i MC, używając do tego ultraniskoszumnych tranzystorów. Pozwoliło to na wydobycie pełni dźwięku z dowolnej wkładki, co z kolei pozwoliło słuchaczom na pełne odczuwani emuzyki zawartej na ich płytach.

Równie ważny jest wygląd i budowa C-37. Front to anodowane na złoto aluminium, po bokach mamy drewniane okładziny – wszystko to sprawia, że mamy poczucie obcowania z produktem premium.

Bardzo poważnie potraktowano każdy element budowy. Przedwzmacniacz ma konstrukcję dual-mono, z oddzielnymi, teflonowymi płytkami dla każdego kanału, ze złoconymi ścieżkami i precyzyjnymi elementami biernymi. Na wejściu układu (bufor) zastosowano tranzystory polowe (FET), za którymi mamy sekcję wzmocnienia z tranzystorami bipolarnymi. Te ostatnie pracują w układzie push-pull z sześcioma elementami na kanał, pracującymi równolegle. Sekcja equalizacji oparta została o tranzystory polowe, z elementami biernymi w układzie sprzężenia zwrotnego. Wyjście napędzane jest znowu tranzystorami bipolarnymi, zapewniającymi duży prąd i szybkie narastanie sygnału. Sekcja MC została zbudowana całkowicie osobno i znajdziemy w niej wyłącznie niskoszumne tranzystory bipolarne – osiem, równoległych par w push-pullu. Układ jest niezbalansowany, jednak dostępne jest także wyjście XLR, dla którego sygnał jest specjalnie symetryzowany. Dzięki niemu można skorzystać z długich odcinków przewodów, bez obaw o wzrost szumów.

Całość zasilana jest przez dwa, duże transformatory toroidalne – osobno dla każdego kanału oraz duże kondensatory Nichicona, produkowane specjalnie dla firmy Accuphase.

Dane techniczne

 • Odchyłka RIAA
  MC (10 – 20 000 Hz): ±0,3 dB
  MM (10 – 20 000 Hz): ±0,3 dB
 • Total Harmonic Distortion (1 kHz): 0,005%
 • Wzmocnienie
  - przycisk GAIN na OFF (Normal)
  MC: 60 dB
  MM: 30 dB
  - przycisk GAIN na HIGH
  MC: 70 dB
  MM: 40 dB
 • Czułość wejściowa (1 kHz, 2 V)
  MC
  60 dB: 2,0 mV
  70 dB: 0,63 mV
  MM
  30 dB: 63 mV
  40 dB: 20 mV
 • Maksymalne napięcie wejściowe (1 kHz, THD 0,005%)
  MC
  60 dB: 9 mV
  70 dB: 2,9 mV
  MM
  30 dB: 300 mV
  40 dB: 95 mV
 • Maksymalne napięcie wyjściowe (THD 0,002%, 20 – 20 000 Hz): 8 V
 • Impedancja wejściowa
  MC: 3/10/30/100/300/1000 Ω
  MM: 1/47/100 kΩ
 • Napięcie wyjściowe (nominalne)/impedancja wyjściowa
  XLR: 2 V/50 Ω
  RCA: 2 V/50 Ω
 • Przesłuch międzykanałowy: < - 90 dB (10 kHz)
 • Szumy (A-weighted)
  - przycisk GAIN na OFF (Normal)
  MC: <19 µV
  MM: <6 µV
  - przycisk GAIN na HIGH
  MC: <59 µV
  MM: <16 µV
 • Filtr subsoniczny: - 12 dB/oktawę, 10 Hz
 • Pobór mocy: 20 W
 • Wymiary: 465 x 114 x 407 mm
 • Waga:14,5 kg

© Copyright 2011-2021 Nautilus. All rights reserved.
Nautilus
Kraków 30-646, ul.Malborska 24
tel. 12 655 75 43
e-mail: dystrybucja@nautilus.net.pl