Odtwarzacz SACD DP-600

Model DP-600 ma być tańszą propozycją od już znanego DP-700. Nowe urządzenie charakteryzuje się m.in. solidną obudową z wielu warstw różnych metali – płyt stalowych oraz aluminiowych. Boki oklejono naturalną okleiną i polakierowano. Front to solidny blok z aluminium, anodowany na złoty kolor.

Podobnie, jak wszystkie produkowane obecnie źródła tej firmy, tak i DP-600 korzysta z napędu opracowanego samodzielnie przez firmę. Zasilanie, tak jak w DP-700, oparte jest o dwa transformatory – osobny dla napędu i części cyfrowej i osobny dla sekcji analogowej.

Część audio oparta jest o kilka rozwiązań Accuphase’a, sprawdzonych wcześniej w droższych modelach. Jednym z nich jest MDS DSD – Multiple Double Speed DSD. Sygnał DSD, po odczytaniu z płyty jest upsamplowany do postaci 5,6448 MHz/1 bit i przesyłany do (cyfrowego) układu regulacji poziomu dźwięku. Po nim przeprowadzana jest konwersja cyfrowo-analogowa w układzie o nazwie Moving-Average Filter. Służy do tego sześć przetworników na kanał, poprzedzonych układami opóźniającymi – sygnał do każdego z DAC-ów opóźniany jest o jeden cykl, a następnie całość sumowana. Dzięki temu można było w ogóle zrezygnować z filtrów cyfrowych i poprzestać na łagodnym filtrze analogowym 5. rzędu Butterwortha. Dzięki bezpośredniemu dekodowaniu sygnału DSD minimalizowane są, niemal do zera, błędy kwantyzacji, oraz omija się zniekształcenia fazowe. DP-600 wyposażono w wyjścia zbalansowane i niezbalansowane. Inaczej niż inni producenci, Accuphase stosuje osobne układy dla każdego z tych wyjść.

Rozwiązanie to nazwano Direct Balanced Filter. Podobnie, jak inne źródła tej firmy, DP-600 wyposażono w cyfrową regulację siły głosu (0 do –80 dB), a także w cyfrowe wejścia (w tym hi-res) oraz cyfrowe wyjścia.

Najważniejsze cechy użytkowe

  • Sztywny, odporny na drgania napęd SACD/CD
  • Innowacyjny procesor sygnału MDSD
  • Konwerter D/A MDS++ z sześcioma równoległymi przetwornikami
  • „Direct Balanced Filter” z całkowicie odseparowanymi ścieżkami sygnału zbalansowanego i niezbalansowanego
  • Układ pętli PLL „Ultra Jitter-Free Plus”
  • Cyfrowe wyjścia i wejścia, łącznie z interfejsem HS-Link
  • Wejście/wyjście dla zewnęttrznego procesora DSP, umozliwjające wpięcie do systemu korektor akustyki DG-48
  • Zbalansowane i niezbalansowane wyjścia analogowe

© Copyright 2011-2021 Nautilus. All rights reserved.
Nautilus
Kraków 30-646, ul.Malborska 24
tel. 12 655 75 43
e-mail: dystrybucja@nautilus.net.pl