A-48

Stereofoniczny wzmacniacz mocy

A-48 to najnowszy wzmacniacz stereo w ofercie Accuphase’a. Tradycje firmy w tej dziedzinie są bardzo długie i sięgają jeszcze lat 70.; pod koniec tej dekady, w roku 1979, na rynek wypuszczona została pierwsza końcówka mocy o nazwie P-260. Od tej pory japońska firma stale doskonaliła się w sferze projektowania i produkowania wysokiej klasy wzmacniaczy, czego najlepszym dowodem jest pracujący w czystej klasie A model A-48.

Wzmacniacz ten jest bezpośrednim następcą wielokrotnie nagradzanej końcówki mocy A-47. Chociaż A-48 podchodzi i do dźwięku, i designu w podobny sposób co jego poprzednicy, to jest od nich w każdym aspekcie lepszy. Inżynierom Accuphase’a udało się osiągnąć między innymi jeszcze niższe szumy i niezwykle wysoki współczynnik tłumienia. W obu wypadkach A-48 czerpie pełnymi garściami z rozwiązań, które znalazły się na pokładzie monofoniczego wzmacniacza A-250, stanowiącego szczytowe osiągnięcie Accuphase’a w dziedzinie wzmacniania sygnału.

Dla Accuphase’a kluczowym było, aby właściciel ich najnowszego wzmacniacza mógł na nim zawsze polegać. A-48 jest chroniony przez szereg innowacyjnych rozwiązań – takich jak zupełnie nowy obwód ochronny czy czujnik temperatury – dzięki czemu będzie zawsze gotowy do pracy na najwyższych obrotach.

Zmianom uległ także wygląd urządzenia. A-48 został wyposażony w świetnie prezentującą się górną płytę wykonaną z wysokiej klasy szczotkowanego aluminium. Takie rozwiązanie świadczy niezwykłym kunszcie osób pracujących nad wzmacniaczem, którzy przykładają wagę do najdrobniejszych detali. Warto również zwrócić uwagę na delikatnie przeprojektowane wskaźniki urządzenia, których zakres został poszerzony do -50 dB.